top of page
Vyhledat

Pozor, červená!

Červená rtěnka, jedna z mála věcí v našich kosmetických taštičkách, která je nadčasová a jen tak nevyjde z módy. Ve své dnešní podobě vznikla už více než před sto lety. Její kořeny ale sahají až do dávných civilizací. První rtěnky používaly Sumeřanky, Řekyně nebo Egypťanky. V některých kulturách rtěnku nosili dokonce i muži. Rtěnky jsou různé a při výběru je dobré soustředit se na několik vlastností. Hledáte-li rtěnku, která přežije i dovádění v bazénu, určitě vás bude zajímat voděodolná. Nejlepší jsou dlouhotrvající tekuté rtěnky, které na rtech krásně zaschnou a nerozmaže je voda, jídlo ani pití. Takovou rtěnku je fajn zvolit například na svatbu. Při polibku se nehne a také se nemusíte celý den strachovat o to, zda není třeba ji obtáhnout. Jak zařídit, aby rtěnka dlouho vydržela?

Důležitá je hydratace rtů. Ani ta nejluxusnější rtěnka nebude působit hezky, pokud ji nanesete na suché a popraskané rty. Dejte si pozor na pitný režim. Dostatečná hydratace těla dokáže pomoci ke krásným a vláčným rtům. Společně s kvalitním balzámem docílíte neodolatelných rtů, které budou dokonalým podkladem každé rtěnce. Rtěnku samozřejmě můžete použít i když nejsou vaše rty v té nejlepší kondici. V takovém případě pro vás nebude vhodná matná rtěnka. Sáhněte raději po krémové s obsahem oleje a vyživujících složek. Díky její lehké textuře nebudou nedokonalosti na rtech tolik vidět, a zároveň vám bude rty po celý den vyživovat.


Jaký odstín zvolit?

Výhodou červených rtěnek je to, že je může nosit skoro každá žena. Jen je potřeba zvolit správný odstín.

A jak správný odstín červené vybrat? Řiďte se vaším barevným typem.

ZIMNÍ TYP:

Pro zimní typ se nejlépe hodí odstíny se studeným nádechem. Jde například o odstíny cherry apod.


PODZIMNÍ TYP:

Podzimní typy by měly volit červenou s teplým nádechem. Slušet jim bude například rtěnka v odstínu vínové. Záleží také na barvě vlasů. Třeba zrzkám budou slušet i zářivější odstíny červené.


LETNÍ TYP:

Pro letní typ se hodí odstíny studenější, ideálně narůžovělé.JARNÍ TYP:

Jarnímu typu sluší zářivě teplé odstíny s oranžovým tónem.Červená rtěnka a líčení

U červených rtěnek platí jednoduché pravidlo. Výrazné rty = méně výrazné líčení očí, a naopak. Zvolíte-li rudou rtěnku na každodenní nošení oči si vystačí jen s jemným líčením. Pokud pro své denní líčení volíte výrazné stíny od rudé rtěnky raději opusťte. Výjimkou je večerní líčení. Zde můžete u očí trochu přidat a na rtěnce nemusíte ubírat. Nechte si poradit Pokud si stále nejste jistá, jakou červenou zvolit obraťte se na nás. Na showroomu máme proškolené vizážistky, které vám rády pomohou nejen s výběrem rtěnky, ale také se zbytkem líčení.

29 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page