top of page
Vyhledat

Čištění kosmetických štětců - proč a jak?

Proč čistit štětce?


Znáte to taky? Pečujete o svou pleť pravidelně, dbáte na pravidelné čištění, a přesto se vám na obličeji vždycky nějaký ten pupínek objeví. Co víc ještě můžete dělat? Odkud se ty nečistoty na vaší pleti mohou brát?

Položím vám otázku. Jak často myjete své kosmetické štětce?

Právě ty jsou totiž velkým zdrojem bakterií, které následně společně s make-upem nanášíme na pleť. Teď vás určitě napadne: „Vždyť moje štětce používám jen já a já o svou pleť pečuji. Tak na nich přeci nemůže být nic špatného.“

Představte si, ale následující situaci. Vezmu štětec, který mi leží v koupelně, nanesu jím make-up, pudr nebo stíny a zase ho někam odložím. Líčidla na štětcích ale oxidují, schnou, stárnou, a společně s bakteriemi, které na sebe chytají z okolí nám na pleti mohou způsobit spoustu nepříjemností. Je tedy potřeba se o ně pravidelně starat. Nejen, že nám za to poděkuje vaše pleť, ale také peněženka. Péčí o štětce totiž zároveň docílíte toho, že budou štětce dlouho vypadat jako nové a vydrží vám tak delší dobu.

Jak na to?


Když teď víme, proč štětce čistit zbývá už jen zjistit, jak často a jakým způsobem to dělat.

Štětcům bychom alespoň jednou měsíčně měli dopřát pořádnou lázeň. Vystačíme si například s šamponem bez silikonů, čistícím gelem, nebo jemným mýdlem. Já osobně nejraději používám univerzální čisticí prostředek L.O.C, který je vyroben na bázi kokosového oleje a je tak přírodní a šetrný, ale zároveň velmi účinný.

Přípravek dáme do mističky nebo třeba jen do dlaně. Mokré štětce v něm krouživými pohyby postupně vyčistíme až dokud nám z nich nepoteče jen čistá voda bez znečištění od make-upu.

Dejte si pozor, abyste během čistění nenamáčeli spoj mezi štětinami a rukojetí. Mohlo by se tak uvolnit lepidlo, které štětiny drží. Při oplachování proto držte štětce směrem dolů, aby voda to těchto míst nezatekla.

Následně štětce jemně vyždímejte prsty a nechte uschnout na ručníku.

Po každém líčení je potom dobré štětce otřít pomocí odličovacího ubrousku. Docílíte tak toho, že si skutečně nenanesete na obličej žádné nečistoty. Dejte také pozor na skladování štětců. Nejlepší je uchovávat je ve svislé poloze například v nějakém kelímku. Štětce v kosmetické tašce se mohou zapařit a rychleji se na nich tak tvoří bakterie. Navíc tím předejdete polámání štětin. TIP: Pokud si chcete být stoprocentně jistí čistotou štětců po každém vyčištění je postříkejte speciální desinfekcí na kosmetické štětce.


60 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page